حکایت از کفر تا ایمان به روایت اسلام‌ستیز هلندی که مسلمان شد

گروه بین‌الملل: آرنود فان دورن، عضو سابق جناح راست‌ و افراطی «آزادی» هلند و یکی از دست‌اندرکاران ساخت فیلم اهانت‌آمیز به پیامبر(ص) که اسفندماه سال گذشته به دین مبین اسلام مشرف شد، با سفر به سرزمین وحی، حکایت از کفر تا ایمان خود را روایت کرد.

آرنود فان دورن، اسلام‌ستیز سابق هلندی که به دین مبین اسلام مشرف شد

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) به نقل از روزنامه «البیان» امارات، آرنود فان دورن که اسفندماه سال گذشته به دین مبین اسلام مشرف شد و از جمعه، 30 فروردین‌ماه، برای انجام مناسک عمره در عربستان حضور دارد، از مسجد پیامبر(ص) زیارت کرد و در مواجهه با مقبره پیامبر(ص) در مسجد‌النبی اشک‌هایش جاری شد.

وی که از جمله عوامل تولید فیلم توهین‌آمیز به شخصیت پیامبر(ص) بود و با ساخت این فیلم موهن خشم شدید مسلمانان سراسر دنیا را برانگیخته بود، برای نخستین‌بار عازم کشوری اسلامی آن هم به ‌منظور زیارت حرمین شریفین شده است.

این تازه‌مسلمان هلندی درباره مسلمان شدنش این‌گونه می‌گوید: «واکنش مسلمانان به ساخت فیلم ضداسلامی، بسیار شدید بود، وقتی این حجم گسترده اعتراضات و انتقادات درباره فیلم را دیدم، سوالات بسیاری در ذهنم ایجاد شد که چرا مسلمانان به این میزان به دین و پیامبر خود عشق می‌ورزند و رمز این عشق چیست؟

برای این‌که جواب سؤالاتم را بیابم شروع به تحقیق درباره دین اسلام کردم؛ هرچه پیش می‌رفتم متوجه می‌شدم که حزب سابقی که عضو آن بودم چه جرم بزرگی مرتکب شده است. هرچه آگاهی‌ام نسبت به این دین بیشتر می‌شد، علاقه‌ام نیز به آن افزایش می‌یافت و تصمیم گرفتم خود را به مسلمانان هلند نزدیک کنم تا بیشتر با تعالیم این دین آشنا شوم. در نهایت به این نتیجه رسیدم که این دین حق است و مسلمان شدم».

فان دورن با زیارت کوه احد، گفت: مطالب بسیاری درباره این مکان و جنگ آن خوانده‌ام و بسیار خوشحالم که امروز در این مکان حضور یافته‌ام.

این تاز‌ه‌مسلمان هلندی پس از دیدار با امام جماعت مسجد نبوی، قرار است با امام جماعت مسجد قباء نیز ملاقات کند و پس از آن‌ برای ادای مناسک عمره مفرده،‌ راهی مکه مکرمه خواهد شد.

وی در سخنانش گفت: «وداع با مدینه برایم رنج‌آور است،‌ اما خوشحالم که برای ادای عمره مفرده به مکه می‌روم، به‌زودی دوباره به زیارت این بقاع متبرک و مقدس خواهم آمد».

گفتنی است، «آرنود فان دورن»، عضو سابق جناح راست افراطی هلند که توسط «گیرت ویلدرز»، نماینده اسلام‌ستیز پارلمان هلند، رهبری می‌شود، اسفندماه سال گذشته اسلام آورد. وی این خبر را در پایگاه اجتماعی توئیتر تحت عنوان «یک شروع تازه» عنوان کرد و در ادامه نیز شهادتین را در این پایگاه به زبان عربی به نمایش گذاشت.